Jak wybrać pralkę

Obecnie różnice pomiędzy jakością wykonania pralek nie są duże. Dużo ważniejsze jest dostosowanie parametrów zakupu do swoich preferencji.

Najpopularniejsza pralka ma szerokość 60 cm oraz około 80 cm wysokości. Jest możliwość zakupu urządzenia piorącego, które jest węższe czyli ma od 40 do 50 cm. Jeżeli chodzi o głębokość, tutaj jest o wiele większy wybór. Wszystko zależy jaką łazienką dysponujemy i ile powierzchni możemy na ten cel wygospodarować.

Pojemność pralki mierzy się w wadze suchego prania, jakie może zostać uprane w czasie jednego cyklu i wacha się od 3 kg do 13. Tutaj liczy się wielkość naszej rodziny i ilość prania jakie musimy zrobić w tygodniu.

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na poziom hałasu jaki emituje pralka lub ilość zużywanej wody, szczególnie jeżeli nie jesteśmy podłączeniu do kanalizacji i mamy własne szambo. O klasie energetycznej pisaliśmy w tym wpisie.

Wybór pralki nie jest prosty. Warto poświęcić na to trochę czasu. Jeżeli będziemy potrzebowali fachowej naprawy, zachęcamy do skontaktowania się z nami. Z przyjemnością pomożemy.